Торгівля лісоматеріалом через портал «Прозорро.Збут»


З 1 лютого цього року приватні особи і компанії можуть легко брати участь в аукціонах з продажу деревної сировини на одній з 44 акредитованих бірж системи «ProZorro.Sale». Про цю можливість говориться в новому пілотному проекті Кабміну, підписаному в кінці 2019 року. Більш детальну інформацію про нього можна знайти на урядовому порталі в Інтернеті.

Планові заходи з купівлі-продажу необроблених дерев в Україні на телеканалі «УЕБ»

Слід зазначити зручність платформи компанії Prozorro. Ви можете створити свій профіль і брати участь в розіграшах і аукціонах, не виходячи з дому чи офісу. час — який час доби. Крім того, спеціалізовані менеджери зможуть допомогти вирішити різні завдання в зручний для клієнта час і допомогти правильно виконати необхідні дії при покупці і продажу активів, створенні власного лота або інших торгових можливостей.

В даний час до торгів допускаються лоти з об’ємом необробленої деревини 150 кубометрів або початковою ціною не менше 200 000 грн. В даний час співробітники Prozorro працюють над створенням ділянок з меншими ресурсами, щоб звичайні громадяни або малий бізнес могли їх купувати.

З 2016 року, коли запрацювала електронна майданчик Української енергетичної біржі, було створено і проведено не менше 251 000 успішних публічних аукціонів, в яких взяли участь 14 000 учасників. За всі ці обміни біржа Prozorro отримала більше 29,7 мільярда гривень прибутку, велика частина якої пішла до держбюджету і держпослуги. Дивлячись на успіхи багатьох аукціонів системи, можна сказати, що цей напрямок продажів різних активів буде актуальним, перспективним і прибутковим як мінімум в найближчі кілька років.

Система може здатися ненадійною, в ній багато шахрайства, бюрократії і корупції. Так, на лісовому ринку багато шахраїв, але це не відноситься до системи Prozorro.Sales. Українська енергетична біржа уважно відстежує всі дії людей на майданчику і їх операції. Крім того, за аукціонами завжди стежать фахівці, яким також допомагають волонтери, громадські діячі та звичайні громадяни, що підвищує рівень безпеки і прозорості. Всю необхідну публічну інформацію можна вільно читати і переглядати на Prozorro.

sale.uub.com.ua — електронний майданчик для проведення аукціонів з продажу деревини.

Ви можете створити і провести публічний аукціон через сайт Української енергетичної біржі. Але достатньо кількох кроків.

Ви повинні спочатку зареєструватися на Prozorro.Sales і провести необхідну оплату. Це забезпечує захист користувача від можливих обманів і інших проблем. Потім вам необхідно підписати угоду з представниками біржі, щоб вони могли організувати і провести аукціон з продажу пиломатеріалів або інших товарів.

Потім створюється оголошення про аукціон. Лот повинен містити всю необхідну інформацію, починаючи з обсягу, закінчуючи фазою підвищення ціни. Крім того, щоб лотерея була більш успішною і затребуваною майбутніми учасниками, необхідно надати якомога більше корисної та цікавої інформації про земельні ресурси. Потім партія з деревиною відображається на сайті sale.ueex.com.ua/filter/wood і починається з моменту, коли користувачі можуть брати участь в аукціоні.

Тепер починається сам аукціон, на якому конкуренти борються за лот. Після закінчення відведеного часу система повідомляє всіх учасників про фініш і переможця.