Що таке прозорі аукціони з продажу деревини


Слід зазначити, що вже в цьому році за новим нормативом та встановленим правилом кожного без виключення аукціону з продажу якісної деревини виконується безпосередньо в електронній системі Прозорро.Продажі. Публічні аукціони лісу дозволяють зробити торгівлю прозорою, чесною та зменшити рівень корупції.

Як проходять публічні аукціони

Перехід до нового формату торгівлі з використанням системи Прозоро зумовлений тим, що  корупція у процесі реалізації якісних заготовлених матеріалів набула величезних масштабів. Також варто зазначити, що досить часто торги проходили за прямими угодами, коли ліс реалізовувався по заниженій ціні.

Різноманітні варіанти будівельних матеріалів до цього часу реалізувались на різних електронних аукціонах, які проводяться на акредитованих електронних майданчика Prozorro.Sale, таких як Товарная биржа Украины. Торгівля деревиною через такі майданчики стала обов’язкова з лютого минулого року для великих лісгоспів. Ще один важливий момент – на аукціоні можна знайти лише великі лоти, вартість яких починається від тисяч гривень, а об’єм перевищує 150 кубометрів.

Держава почала виводити ринок з тіні

Раніше Із-за нечесних та тіньових схем, які використовували керівники постачальників деревини, державні організації отримували значні збитки. Чиновники разом з тим збільшували свої власні доходи. Цю інформацію підтверджують статистичні свідомості. 

Основною перевагою застосування систем Прозорро.Продажі для проведення аукціону з продажу необробленої деревини є безпристрасність. Тепер немає ніяких відкатів, корупції та зловживань. Щоб отримати перемогу в торгах, потрібно зареєструватися на спеціалізованому майданчику, акредитованому Прозорро.  Учасники роблять ставки анонімно. Організатор не знає імені конкретного переможця. 

Бізнес надає перевагу аукціонам Прозорро. Відкритість аукціонів дозволяє отримати реальні доходи та уникнути збитків. В даний час безпосередньо на майданчиках Prozorro можна придбати різноманітні товари, від деревини та банківського конфіскату, до природного газу та земельних ділянок.